Mobilní telefon bez obalu je asi jako hlava bez vlasů – nechráněná a mnohem citlivější na celou řadu vlivů. Je naprosto přirozené vkládat mobil do pouzder a obalů a mezi nimi zaujímá velmi významné místo obal ve tvaru knížky – flip.
Mobily versus knihy
První mobilní telefony měly plnit jediný účel – nahradit pevné přístroje, s nimiž se lidstvo sice dobře dorozumívalo, ale lidé byli vázáni na pevné místo v domácnosti, případně na bezdrátový přenosný telefon v krátkém dosahu vysílače pevné stanice. Byl to na svou dobu významný objev, neboť usnadnil lidem komunikaci velmi výrazně. Představa, že můžete telefonovat komukoli na světě prakticky odkudkoli, byla vzrušující, a to bylo také cílem prvních mobilních sítí.
Telefony tehdy měly podobu tlačítkových přístrojů, podobných přenosným domácím telefonům, a ve srovnání s dnešními mobily šlo o primitivní „krabičky“ s monochromatickým displejem. A jak šel čas, vývoj smartphonů umožnil konstrukci barevných dotykových displejů, a samozřejmě operačního systému, který z telefonu vytvořil malý přenosný počítač.
Současné chytré telefony svou velikostí i tvarem někdy připomínají malé knihy nebo diáře, či zápisníky. Ještě více markantní je to u tabletů. Uvědomíte si to hlavně tehdy, umístíte-li svůj mobil do flipového pouzdra.
Huawei P20 Lite obal, který označujeme jako flip, se podobá rozevírajícím se deskám knížky. Držíme-li mobil v takových deskách v ruce, můžeme si lépe uvědomit, jakým přínosem jsou pro nás i obyčejné papírové knihy a zápisníky. Ačkoli se může zdát, že nám přístroj poskytne spojení se světem prostřednictvím Internetu a mobilní sítě, může dojít k poruše přenosu dat nebo samotného přístroje. Neměli bychom tedy dát „sbohem“ knihám a papírovým bločkům s obyčejnou tužkou, ty vás nikdy nezklamou a přístup k informacím tu budete mít zajištěn pokaždé.